Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Popieram powstanie komisji ds. VAT

- Komisje śledcze zwykle są takim forum gryzienia się buldogów politycznych, sam zresztą takim buldogiem swego czasu byłem, tak więc dobrze to pamiętam – stwierdził Włodzimierz Czarzasty odpowiadając na pytanie o zasadność powstania komisji ds. VAT.

Przewodniczący SLD w programie „Minęła 20” zadeklarował, iż „popiera powstanie komisji ds. wyłudzeń VAT”, ponieważ dane przedstawione przez jedną z czterech największych firm konsultingowych, a dotyczące niepłacenia podatku VAT w Polsce, są zatrważające. - W roku 2007 luka vatowska wynosiła 7 mld, a w 2015 już 50,4 mld zł. Łącznie daje kwotę 262 mld na przestrzeni 2008 – 2015 - cytował raport Czarzasty. - Są to przerażające kwoty i bez względu na to jakie jest podejście państwa, czy bardziej liberalne, czy mniej liberalne, to w ramach tych kwot masę było złodziejstwa – podkreślił.

- W 2008 r. roku uchwalono ustawę zmniejszającą sankcję za przestępstwa vatowskie i za tą ustawą głosowała pani Beata Szydło – przypomniał lider Sojuszu - W kwestii VAT należy po prostu eliminować proste złodziejstwo – dodał.

Oglądaj cały program "Minęła Dwudziesta" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem