Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Magdalena Ogórek: Nauczymy młodzież ryzykować

dodano 2015-01-19 10:33 w kategorii: Informacje

Nauczmy młodzież ryzykować - powiedziała Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na Prezydenta RP. Dziś w Sejmie zaprezentowała swoje główne cele programowe. 
 
Na samym początku pierwszej konferencji programowej kandydatki Ogórek "jako Ślązaczka i córka górnika" pogratulowała górnikom walki o miejsca pracy. Po tym zaprezentowała główne cele kampanii prezydenckiej oraz założenia swojego programu wyborczego.
 
Ogórek chcę powołać komisję kodyfikacyjną, by napisać prawo od nowa. Prawo ma być proste, jednoznaczne i ma służyć obywatelowi. Kandydatka stwierdziła, że prawo powinno być "dla obywatela, a nie palestry". - Jeżeli obywatel nie jest w stanie zrozumieć prawa, to znaczy, że jest ono źle napisane - powiedziała. Dodała, że chce to zmienić, powołując komisję, która napisze nowe prawo. Niespójność i brak przejrzystości polskiego prawa ciągle uniemożliwia obywatelom rozwój i hamuje dobre i bezpieczne życie - mówiła. 
 
Musimy obniżyć podatki tak, aby nikomu nie opłacało się zatrudniać na czarno - mówiła o kwestiach gospodarczych. Polska to obecnie kraj umów śmieciowych. Jeśli tego nie zmienimy, będzie to zbrodnia na polskim narodzie - dodała. Magdalena Ogórek dużo miejsca poświęciła właśnie sprawom gospodarczym. Jak mówiła, jednym ze sposobów na powstrzymanie emigracji młodych ludzi jest zniesienie wszelkich możliwych zakazów i barier w prowadzeniu działalności gospodarczej, a także obniżenie podatków. "Musimy wyzwolić energię młodzieży i przedsiębiorców" - podkreśliła.
 
Musimy mieć Polskę gotową na wyzwania, które postawił przed nią współczesny świat - podkreśliła kandydatka na prezydenta.


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.